System TINES LC-L XL

System TINES LC-L XL

tramwaj

[insert_php]simple_breadcrumb();[/insert_php]

Zintegrowana nawierzchnia torowo – drogowa typu TINES LC-L XL

Podstawowe informacje

To bezpodsypkowa konstrukcja nawierzchni torowej, która składa się z prefabrykowanej, żelbetowej płyty torowej z zamocowanymi w niej tokami szynowymi za pomocą profili przyszynowych. Mocowanie toków szynowych oraz profili odbywa się na etapie wykonywania żelbetowej płyty torowej w zakładzie prefabrykacji.

System może być stosowany na odcinkach prostych, łukach poziomych oraz krzywych przejściowych, a także na łukach pionowych, rampach przechyłkowych i w torze z przechyłką; tras jednotorowych i wielotorowych, dla torów o szerokości 1000 mm i 1435 mm, z szyn 49E1, 60R1 i 60R2.

płyta tines tines lc-l xl

Zalety systemu

Zintegrowana nawierzchnia torowo-drogowej TINES LC-L XL dostarczana jest na plac budowy jako jeden element składający się z: żelbetowej płyty torowej, profili przyszynowych oraz toków szynowych. Rozwiązanie to, względem innych systemów zintegrowanej nawierzchni torowo-drogowej, pozwala znacznie skrócić czas montażu systemu, a tym samym ograniczyć czas zamknięć torów w przypadku napraw lub modernizacji.

przekroj szyny 60R2 tram

Zastosowanie

• Torowiska wspólne z jezdnią
• Torowiska wydzielone z jezdni
• Przejazdy tramwajowe
• Przejścia dla pieszych

Realizacje

  • Kraków, ul. Grzegórzecka
  • Kraków, ul. Grzegórzecka

Grupa TINES

to międzynarodowy holding aktywny na obszarze dynamicznie rozwijających się rynków w Europie Centralnej i Wschodniej oraz w Środkowej Azji. Podstawę działalności grupy stanowi produkcja zaawansowanych rozwiązań dla infrastruktury szynowej, drogowej, budownictwa inżynieryjnego i przemysłowego.

Zapraszamy do kontaktu