Pierwszy na rynku katalog rozwiązań tramwajowych

12 systemów, ponad 180 produktów, wszystko to na 192 stronach pierwszej na rynku publikacji zawierającej kompleksową prezentację specjalistycznej wiedzy na temat nawierzchni torowych o konstrukcji bezpodsypkowej. Opracowane kompendium adresowane jest przede wszystkim do projektantów, inwestorów i wykonawców. Autorem projektu jest Dział Techniczny TINES SA.

Zebrane materiały w formie unikatowego katalogu stanowią kompleksowe źródło wiedzy na temat stosowanych współcześnie rozwiązań. Założeniem autorów publikacji było przede wszystkim zaoferowanie narzędzia, które ułatwi pracę przy projektowaniu i wyborze odpowiedniej do wymagań Inwestora konstrukcji nawierzchni torowej. Przejrzysta forma katalogu, intuicyjnie pogrupowane informacje oraz techniczne opisy, umożliwiają wybór rozwiązań i zaplanowanie elementów konstrukcji torowiska w najdrobniejszych szczegółach.

– Postaraliśmy się aby w prezentowanym katalogu rozwiązań znalazły się odpowiedzi na wszelkie stawiane nam w codziennej pracy pytania. Z dumą mogę powiedzieć, że nikt jeszcze w Polsce nie stworzył tak obszernego opracowania o nawierzchniach torowych o konstrukcji bezpodsypkowej

– mówi Bogusława Kruk, kierownik Działu Technicznego TINES SA.

Autorzy postarali się również, aby w najbliższym czasie zawarte w katalogu materiały dostępne były również w wersji on-line w formie wirtualnej biblioteki. Za jej pośrednictwem zarejestrowani użytkownicy będą mogli pobrać pliki w formatach *.dwg, gotowe do wykorzystania w codziennej pracy.

Premiera katalogu zaplanowana jest na 25 kwietnia. Już teraz zainteresowani specjaliści mogą zarejestrować się na liście oczekujących na darmowy egzemplarz pod adresem: http://www.tines.pl/pl/katalog-rozwiazan-tramwajowych.html